Metoda bezpośrednia

 

 

 Oprócz klasycznych metod nauczania (metoda komunikatywna, funkcjonalna, gramatyczno-tłumaczeniowa, audio- wizualna), nasza Szkoła  oferuje również metodę bezpośrednią - Direct Method.

 

  Metoda polega na kierowanych przez nauczyciela  konwersacjach, w atmosferze stymulującej do nauki. Konwersacje stanowią 95% zajęć (w rezultacie mówienia jest od 4 do 10 razy więcej niż w innych metodach).

 

     Celem metody bezpośredniej jest odzwierciedlenie sposobu, w jaki ludzie przyswajają język ojczysty, czyli jak najbardziej naturalnie i efektywnie, a także wypracowanie u uczniów nawyku myślenia w obcym języku. Zajęcia prowadzone są w naturalnym tempie konwersacji, aby nauczyć słuchaczy reakcji na język obcy w realnych sytuacjach, na zasadzie bodziec - reakcja. 

 

     Program nauki w naturalny sposób, poprzez proste pytania i odpowiedzi oraz wizualne pomoce naukowe, wprowadza ucznia w świat języka obcego. Częste powtórki materiału są najistotniejszym elementem nauki tą metodą. Dlatego praktycznie każda lekcja zaczyna się od powtórzenia poznanego już materiału, po którym wprowadzane jest nowe zagadnienie, następnie ćwiczone w formie pytań i odpowiedzi w praktyce i kontekście.

 

   Jest to najlepsza metoda dla wszystkich, którzy chcą szybko zacząć płynnie mówić w  języku obcym.

 

MS MASTERS Szkoła Języków Obcych i Biuro Tłumaczeń Marii Siemionek

ul. 11 Listopada 7/2
10-110 Olsztyn
tel./fax (089) 535-34-34
e-mail: biuro@msmasters.com.pl
Jeżeli zapiszesz się na kurs Metodą Bezpośrednią w Szkole MASTERS otrzymasz od nas nielimitowany,bezpłatny dostęp do platformy internetowej. Sam decydujesz kiedy z niej skorzystasz. Dodatkową jej zaletą jest możliwość powrotu do przerobionego już materiału. Zapraszamy!!!